Poděkování

Každý začátek je těžký, a ani ten náš nebyl výjimkou. Nemůžeme proto opomenout ty, bez nichž by dnes taneční soubor Gall-tír nejspíš nebyl tam, kde je, a možná by ani neexistoval.

Naše poděkování patří:

Konkurenci a přátelům v jedné osobě, vedení taneční skupiny Rinceoirí za projevenou důvěru a velkou morální oporu.

Slečně Katy Vágnerové za nezištné pořízení velké části snímků v naší fotogalerii v našich začátcích.

Našemu milému kamarádu a webmasterovi Martinovi Loužeckému, tvůrci našich původních stránek, které jsme s velkým úspěchem užívali prvních 6 let existence souboru, za dokonalé převedení našich představ do praxe.

Naší "pravé ruce" Zdeňkovi Hostinskému, který je zároveň naším tanečníkem, za vynikající práci na našich stránkách, spoustu skvělých nápadů i zlepšení a jejich neúnavnou realizaci poté, co je převzal po Martinovi.

Naší přední tanečnici Veronice Ondráčkové za realizaci vystupovacích kostýmů souboru a v neposlední řadě svatebních šatů obou vedoucích i úborů pro tuto příležitost u řady ostatních tanečníků, a to v duchu historicko-fantasy. Veroničiny osobité a krásné modely nosí velká část souboru i běžném životě – o jejich originalitě a působivosti se můžete přesvědčit sami na www.fairyfashion.wz.cz. Veronika se nyní „rekvalifikovala“ a zvládá i šití originálních soutěžních irsko-tanečních kostýmů, kde na ni opět spolehá celý soubor.

Zvláštní poděkování patří:

Anne-Marie Cunningham, TCRG

Tato kvalifikovaná lektorka irského tance a stepu léta působila ve světoznámé taneční show Riverdance. Jako jediná z řady irských učitelů, kteří sem v letech, kdy u nás irský tanec teprve začínal být známý, zavítali, se sem pravidelně vracela, pořádala semináře a starala se o taneční techniku českých tanečníků i o jejich repertoár na evropské soutěže a výkonnostní zkoušky. Většina českých tanečníků se po několik let účastnila mezinárodních soutěží pod její záštitou.

Je to skutečně skvělá tanečnice a bylo nám potěšením pod jejím vedením pracovat.

Stephen Scariff, TCRG

S klidem můžeme prohlásit, že Stephen byl štikou v poklidných vodách irského tance střední Evropy. Doba, po kterou jsme s tímto geniálním tanečníkem a mimořádnou osobností mohli spolupracovat, byla velmi krátká, necelý rok, i přes to zůstane jeho taneční styl a jeho škola pro nás všechny, kteří jsme měli tu čest s ním trávit čas, vědomě či podvědomě měřítkem všech a všeho dalšího s irským tancem souvisejícího. Krom toho, že Stephen popírá všechny zákony gravitace i anatomie, popírá také tvrzení, že každý je nahraditelný. V jeho případě je opak pravdou!

Ronan Morgan, TCRG

Pro nás ten NEJDŮLEŽITĚJŠÍ a také nejlepší z nejlepších!!!
Skutečná osobnost a člověk mimořádných pedagogických kvalit a charakteru, se kterým spolupracujeme v oblasti soutěžení, a pod jehož záštitou bychom rádi všichni jednohlasně setrvali už nastálo.
Za období plodné spolupráce s ním, celý soubor zaznamenal obrovský soutěžní vývoj, kdy většina tanečníků prošla směrem nahoru i několik soutěžních úrovní. Jeho za všech okolností stoický klid, nadhled, humor a přístup s nekompromisním požadavkem tvrdé práce, ale bez psychického nátlaku a stresování s pochopením pro vše lidské, vedl a vede nás všechny k vnitřní chuti a přání mu oplácet tímtéž. Jistě budu mluvit za všechny, když řeknu, že ze společných úspěchů a vítězství se radujeme my, ale vnitřně je věnujeme Ronanovi.
Více o něm viz. "O nás - Historie" a "Akce - Feisanna + Grades".

gall-tir@gall-tir.cz
© Copyright 2003-2024 Gall -Tír o.s.